5. regionalni sastanak oboljelih od Gaucherove bolesti održat će se u Zagrebu od 29.9.-1.10.2023.

S velikim zadovoljstvom obavještavamo vas da će se u Zagrebu od 29. rujna do 1. listopada 2023. godine održati 5. regionalni sastanak osoba oboljelih od Gaucherove bolesti. 


Radi se o već tradicionalnom okupljanju, 5. po redu, nakon Čateža (2012), Sarajeva (2014), Beograda (2016) i Ohrida (2019). Na skupu će sudjelovati pacijenti, članovi njihovih obitelji, liječnici i  medicinske sestre iz Hrvatske, Slovenije, Srbije, BiH, Crne Gore i Makedonije.


Ovakva druženja oboljelih i njihovih liječnika, medicinskih sestara i ostalih stručnjaka i članova obitelji koji brinu o Gaucher pacijentima, iznimna su prilika za razmjenu iskustava i edukaciju, a sve u svrhu bolje kvalitete života Gaucher pacijenata. S obzirom da je 1.10. Međunarodni dan oboljelih od Gaucherove bolesti, ovo je dodatna prilika i za podizanje svjesnosti o Gaucherovoj bolesti.